Oferta

Oferta

PSZENICA OZIMA     PSZENŻYTO OZIME    JĘCZMIEŃ OZIMY     ŻYTO OZIME

Firma nasienna „WRONKOWSKI” oferuje wysokiej jakości kwalifikowany materiał siewny wytwarzany na profesjonalnej lini technologicznej firmy Petkus Technologie.

Wyróżnia nas PASJA towarzysząca całemu procesowi produkcji kwalifikowanego materiału siewnego, który zaczynamy od momentu starannie założonych plantacji nasiennych.
Co zapewnia naszą wysoką jakość?:

– Nowoczesna linia technologiczna.
– Osobisty nadzór podczas czyszczenia i zaprawiania.
– Wielokrotna kontrola i profesjonalne prowadzenie plantacji nasiennych.
– 100% udziału stołu grawitacyjnego( odnośnik do opisu stołu grawit.) w procesie przygotowania kwalifikowanego materiału siewnego
W skład lini nasiennej wchodzą następujące maszyny:

– czyszczalnia wstępna,
– kłosowniki ,
– czyszczalnia dokładnego czyszczenia,
– tryjery do ziarna długiego
– tryjery do ziarna krótkiego
– stoł grawitacyjny
– silnie penetrująca aspiracja przy każdym etapie produkcji
– zespól taśmociągów, podajników pionowych, redlerów lączocych cały cykl produkcji

Elementem trzymającym jakość na wysokim poziomie jest STÓL GRAWITACYJNY pracujący w ruchu ciągłym, który doczyszcza produkt oddzielając go pod względem ciężaru ziarna. Linia bez stołu grawitacyjnego nie jest w stanie dokonać tak dokładnej segregacji. W firmie WRONKOWSKI 100% NASION przechodzi przez linię ze STOŁEM GRAWITACYJNYM, co ma również istotny wpływ na dokładność czyszczenia oraz wyrównania ziarna. Parametrem określającym wysoki stopień doczyszczenia na takiej linii nasiennej jest to, że oddzielone zostaje ok 20 % z całkowitej masy surowca ze wzorcowo prowadzonej plantacji nasiennej. Zostaje więc tylko 80% tego co wymłóci kombajn. Podczas całego procesu czyszczenia bardzo ważnym elementem jest mocno penetrująca aspiracja, co jest z kolei podstawą do uzyskania najwyższej jakości procesu zaprawiania, gdyż zaprawa przywiera do ziarniaka, zamiast do warstwy kurzu i plew. Proces zaprawiania odbywa się w wysokiej klasy zaprawiarce firmy Norogard.

Bardzo dobrą jakość wytwarzanego przez firmę nasienną WRONKOWSKI materiału siewnego podnosimy poprzez zastosowanie w standardzie wysokiej klasy zapraw.