Wyka siewna Greta

  • Odmiana samokończąca
  • Nasiona szaro-zielone, duże (ok. 60-64g), o bardzo niskiej zawartości związków cyjanogennych
  • Plon nasion bardzo duży, stabilny w latach badań
  • Zawartość białka ogólnego w nasionach duża
  • Termin kwitnienia i dojrzewania dość wczesny
  • Rośliny dość niskie, równomiernie dojrzewające
  • Dobra odporność na zgorzelową plamistość i mączniaka prawdziwego
  • Polecana do uprawy w poplonach oraz na nasiona

    Złóż zamówienie

    Aby złożyć zamówienie, prosimy wypełnić poniższy formularz. Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane do przetworzenia zamówienia.


    Nazwa Firmy*

    NIP*

    Informujemy, że dane przekazane w związku z założeniem konta lub zamówieniem naszych innych usług będą przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

    Wybierz województwo, do którego zamawiasz


    W przypadku jakichkolwiek trudności z wypełnieniem formularza lub jego działaniem, prosimy o kontakt pod adresem biuro@nasiona-wronkowski.pl. Dziękujemy za zaufanie!

    Wyka siewna należy do grupy strączkowych o większych wymaganiach glebowych. Najlepiej rośnie i plonuje na glebach mocnych, zwięzłych, dobrze uwilgotnionych, zaliczanych do kompleksu pszennego dobrego i wadliwego – klasy II, IIIa, IIIb do IVa. Podobnie jak groch wymaga obojętnego odczynu gleby. Ważne jest zachowanie odstępu w uprawie wyki – nie częściej niż co 4 lata.

    W uprawie wyki zaleca się tradycyjny system płużny. Pod wysiew stosuje się jesienną orkę a wiosną uprawki przedsiewne. Uprawę należy przeprowadzić jak najwcześniej aby maksymalnie ograniczyć straty wody. Termin siewu wyki na nasiona powinien być wczesny.

    Chwasty niszczy się przez bronowanie przedsiewnie lub posiewnie, gdy rośliny osiągną 5-10 cm. Ochrona chemiczna jest bardzo ograniczona. Warto również pamiętać dobierając pole pod uprawę wyki, aby gleba była dobrze utrzymana i niezachwaszczona.

    Wyka siewna jest gatunkiem stosunkowo odpornym na choroby. Askochytoza wyki, mączniak prawdziwy, rzekomy, rdza występują rzadko – poniżej progu szkodliwości.

    NEWSLETTER

    Już teraz zapisz się do Newslettera WRONKOWSKI i otrzymuj najświeższe informacje na bieżąco.
    ZAPISZ SIĘ