Srebrne nasiona – kolor to nie wszystko, liczy się jakość!

W tym roku wyprodukowaliśmy nasiona pszenicy ozimej odmiany Asory (pszenica z genem żytnim) z hodowli roślin Danko o nowatorskim srebrnym kolorze. Pszenica swój nietypowy kolor zawdzięcza specjalnemu polimerowi firmy Aegilops, a same nasiona powstały we współpracy z firmą Syngenta.

Wprowadzona w ubiegłym roku do naszej oferty pszenica ozima Asory to bardzo dobrze plonująca pszenica zarówno w Polsce, w Niemczech jak i Czechach. Wieloletnie badania udowodniły, że wysoko plonuje w technologii intensywnej i ekstensywnej, co powoduje, że jest odmianą uniwersalną, łatwą w uprawie. Za sprawą głębokiego i mocno rozwiniętego systemu korzeniowego doskonale sobie radzi z okresowymi niedoborami wody, co udowodniły plony w ubiegłym roku. W przypadku srebrnej edycji nasion Asory – odmianę tą wyróżnia bardzo dobra genetyka, wysoka skuteczność zastosowanej zaprawy, ale również unikatowy kolor materiału siewnego. 

Nasiona zostały zaprawione przy użyciu nowoczesnych polimerów Aegilops połączonych z zaprawą fungicydową. W tym przypadku nasiona te nie tylko wyróżnia wysoka skuteczność zastosowanej zaprawy, ale również ich unikatowy – srebrny kolor. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi, że nasiona mogą być w innym kolorze niż czerwonym, jak również zachęcić do sprawdzania i czytania etykiet rejestracyjnych zapraw nasiennych pod względem zwalczanych chorób. 

Pamiętajmy, w zaprawianiu nasion kolor nie jest najistotniejszy. Celem całego procesu przygotowania nasion i kończącego ten proces zaprawiania jest uzyskanie jak najlepszej powłoki chroniącej siewki przed chorobami a w niektórych przypadkach – szkodnikami. Podstawą nie jest kolor, ale uzyskanie odpowiedniej i równomiernie rozmieszczonej substancji aktywnej na materiale siewnym. W osiągnięciu tego celu pomagają polimery. Dodatkowym atutem jest ograniczenie pylenia w samym procesie zaprawiania a później w czasie przechowywania, transporcie i podczas siewu. Ograniczenie pylenia to ochrona zdrowia ludzi co wynika z bezpieczeństwa pracy z materiałem siewnym, praktycznie brak strat substancji aktywnej do momentu wysiewu nasion i wyższa skuteczność ochrony wschodzących siewek. Czy zatem warto sięgnąć po srebrne nasiona? Zdecydowanie tak. Bo nie kolor ma znaczenie, ale jakość zaprawionego w ten sposób materiału siewnego.

Gdzie i jak kupić srebrne nasiona Wronkowski?

Srebrne nasiona w sezonie 2020 dostępne będą w ograniczonej limitowanej  ilości. O nasiona pytajcie w autoryzowanych punktach dystrybucyjnych lub bezpośrednio z przedstawicielami handlowymi z waszego rejonu sprzedaży.

Polska północna: Telefon: +48 571 244 657
e-mail: remigiusz.waligora@nasiona-wronkowski.pl

Polska centralna:Telefon: +48 505 006 299
e-mail: michal.lewandowski@nasiona-wronkowski.pl

Polska południowa: Telefon: +48 573 396 442
e-mail: polska.poludniowa@nasiona-wronkowski.pl

NEWSLETTER

Już teraz zapisz się do Newslettera WRONKOWSKI i otrzymuj najświeższe informacje na bieżąco.
ZAPISZ SIĘ