Wybierz żyto ozime

Wybierz odmianę, aby zobaczyć szczegóły.

Najwyższa jakość nasion

Szanowni rolnicy

Zawarte w tym katalogu informacje są wynikiem doświadczenia i naszej najlepszej wiedzy a także danych otrzymanych od hodowców. Przedstawione charakterystyki odmian odzwierciedlają wyniki uzyskane z urzędowych badań COBORU (lub/i jego odpowiedniki w innych krajach Unii Europejskiej np.: w Czechach przez ÚKZÚZ, w Niemczech przez BSA) oraz z doświadczeń własnych. Mimo zachowania jak największej staranności z naszej strony nie możemy jednak w pełni zagwarantować, iż podane wyniki dla poszczególnych odmian zostaną przez Państwa osiągnięte w stu procentach pod każdym względem. Charakteryzują się one bowiem naturalną zmiennością, wywoływaną przez warunki środowiskowe panujące w poszczególnych latach oraz zastosowaną technologię produkcji. Należy je traktować jako informacje o potencjale plonowania i jakości, a nie jako gwarancję ich uzyskania.

Na co zwracać uwagę dokonując wyboru najlepszego zboża?

Przy wyborze żyta ozimego zwróć uwagę na takie parametry jak np. uprawa na glebach, odporność na wyleganie czy choroby,  podstawy źdźbła, wymagania glebowe, liczba opadania, termin siewu czy zawartość białka.

Jeśli masz dodatkowe wątpliwości – chętnie doradzimy!

Nasi pracownicy chętnie doradzą wybór odpowiedniego materiału siewnego. Zdajemy sobie sprawę, że wybór ziarna bywa kłopotliwy. A odpowiedni wybór ma ogromny wpływ na jakość uprawy roślin.

Dlatego nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie pomogą przy wyborze udzielając rzetelnych, konkretnych i kompleksowych informacji an temat danej odmiany.

 

Częste pytania od klientów: jaka odmiana zboża, jakość uprawy, nawożenie, typy kłoszenia, wymagana jakość gleby, kg azotu.

NEWSLETTER

Już teraz zapisz się do Newslettera WRONKOWSKI i otrzymuj najświeższe informacje na bieżąco.
ZAPISZ SIĘ