Poznaj nas bliżej! Kwalifikowany materiał siewny.

Wiedza zdobywana przez lata oraz zaangażowanie naszych pracowników sprawia, że nasiona „Wronkowski” są obecnie jednymi z najlepszych dostępnych na rynku.

“Wronkowski” to rodzinna firma z wieloletnimi tradycjami. Naszą siłą jest wiedza i doświadczenie, które sprawiły, że z gospodarstwa rolnego poprzez rolę plantatora urośliśmy do rangi niezależnego producenta nasion, od 7 lat działającego z powodzeniem  na rynku.

Naszą firmę wyróżnia innowacyjna technologia zarówno na etapie czyszczenia, jak i zaprawiania nasion. W 2017 roku wdrożyliśmy nowoczesną linię produkcyjną wyposażoną w zaprawiarkę porcjową CIMBRIA oraz automat ważąco pakujący DREWMAX, która nie tylko zaprawia, ale także waży i pakuje gotowy produkt.

Jako jedni z niewielu w branży posiadamy linię czyszczącą PETKUS wyposażoną w stół grawitacyjny, który pozwala znacznie dokładniej doczyścić nasiona podnosząc ich jakość.

Coraz bardziej rygorystyczne normy jakości stwarzają dla nas kolejne wyzwania technologiczne. Czyszczenie nasion w firmie WRONKOWSKI odbywa się z wykorzystaniem najnowszej generacji pełnokolorowych kamer 4k, z najwyższą rozdzielczością optyczną i innowacyjną technologią „True-Color”. Maszyna sortująca QUASAR jest jedynym tak dużym urządzeniem pracującym obecnie w Polsce. Umożliwia w prosty sposób wydzielenie najmniejszych zanieczyszczeń ze zbóż.

Jakość produkowanego przez nas materiału siewnego potwierdzona została poprzez otrzymanie certyfikatów: SYNGENTA oraz nadzorowanego przez Polską Izbę Nasienną Europejskiego Certyfikatu ESTA w zakresie zaprawiania nasion. Znak ten gwarantuje najwyższy poziom procedur towarzyszących procesowi zaprawiania, które obowiązują już od przyjęcia surowca, a kończą się na wydaniu materiału siewnego.

Co zapewnia naszą wysoką jakość?

1. Nowoczesna linia technologiczna.

2. Nowoczesna fotokomórka FULLCOLOR czyszczenie nasion z użyciem technologii elektro-optycznej dzięki wykorzystaniu sterowników wyposażonych w nową generację kamer 4K.

3. Osobisty nadzór podczas czyszczenia i zaprawiania nasion.

4. Wielokrotna kontrola i profesjonalne prowadzenie plantacji nasiennych.

5. Nowoczesna linia zaprawiająco - pakująca z zaprawiarką porcjową o wydajności do 30t/h.

6. 100% udziału stołu grawitacyjnego w procesie przygotowywania materiału siewnego.